Лікування варикозної хвороби

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗНОЇ ХВОРОБИ

Тяжкість, біль, швидка втомлюваність і набряклість ніг, зміни шкірного покриву, горбиста форма литок… Якщо у Вас варикозне розширення вен на ногах, не хвилюйтесь – цій біді можна зарадити!

Варикоз – захворювання судин, що несуть кров до серця. Це вени. Під час хвороби вени втрачають еластичність, розтягуються, подовжуються, що призводить до погіршення кровоплину і застою в ногах. Поступово з’являються набряклість і вузли. Шкіра над ними стоншується, стає сухою, змінює колір на коричневий (пігментація). Нездатність вен ніг ефективно транспортувати й виштовхувати кров уверх до серця зумовлена слабкістю венозних стінок і неповноцінністю її внутрішніх клапанів. На жаль, варикоз – це захворювання, що прогресує і спричиняє незворотні зміни у підшкірних венах, шкірі, м’язах. Саме тому легкі способи розв’язання проблеми, що їх нав’язує недобросовісна реклама, – пастка.

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок – хірургічне захворювання, а тому його лікування перебуває в цілковитій компетенції судинного хірурга. Досвідчений судинний хірург вирішить який терапевтичний підхід застосувати у конкретному випадку. До переліку сучасних лікувальних методів належать такі: доопераційний (профілактика, лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичні процедури, компресійна терапія, медикаменти, у тому числі рослинні засоби) та оперативний (традиційна відкрита хірургія, флебектомія, склеротерапія, лазерна фотокоагуляція, радіочастотна абляція).

Найсучасніший метод позбутися варикозних вен

Радіочастотна абляція – найсучасніший найменш травматичний спосіб позбутися варикозних вен: без розрізів, під місцевим знечуленням, амбулаторно, упродовж одного походу до лікаря. Під час радіочастотної абляції використовується нижча температура теплового ефекту (близько 120 ºС) у порівнянні зі старішою методикою лазерної коагуляції (до 800 ºС). Закриття вени досягається через цільовий вплив на конкретний білок (колаген ІІ типу), а не внаслідок утворення внутрішньосудинного тромбу (тромботична оклюзія вени). Саме тому під час процедури не характерні грубі пошкодження цілісності венозної стінки, навколишніх судин і тканин. Процедуру можна виконувати при будь-якому діаметрі варикозно зміненої вени, на всіх стадіях захворювання.

Під час проведення лазерної фотокоагуляції результат лікування повністю залежить від практичного досвіду лікаря, адже визначення тривалості впливу, рівномірність підтягування світловода та інші моменти пов’язані зі суб’єктивним сприйняттям. Натомість унікальна технологія з використанням надсучасного засобу СlosureFAST™ для посегментної абляції дає змогу покінчити з проблемами, що раніше повністю залежали від інтуїції. У режимі виконання процедури спеціальний радіочастотний катетер, оснащений чутливим термодатчиком, передає інформацію на центральний аналізатор. Високотехнологічний апарат VNUS із вбудованою функцією зворотного зв’язку в автоматичному режимі здійснює поточну регуляцію потужності дії на колаген ІІ типу. Завдяки цьому ризик наростання ускладнень у післяопераційному періоді (синці, біль) виразно знижується, адже оброблена поверхня має мінімальний розмір. Саме тому дані світової практики свідчать, що після застосування радіочастотної абляції реабілітаційний період практично відсутній.

Лазерне лікування вен (ЕВЛК)

Внутрішньосудинна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – один із сучасних методів лікування варикозу і повноцінна альтернатива традиційним операціям. Ще 10 років тому варикозну хворобу нижніх кінцівок в 90% випадків лікували хірургічними методами, тобто вражені варикозом вени видалялись, що потребувало госпіталізації хворого, загальної анестезії, накладання швів і довготривалого перебування в лікарні для реабілітації. Сьогодні ситуація змінилась кардинально: в 90% випадків проявів варикозної хвороби лікування проводиться малотравматичними методами (через мікропроколи) без госпіталізації. ЕВЛК визнана ефективним методом лазерного лікування судин та вен у всьому світі.

Результат проведення ЕВЛК залежить від професіоналізму флебологів, які проводять операцію, від якості медичного устаткування та інструментів, а також від стерильності приміщення. До вибору клініки слід віднестися серйозно. Ніколи не погоджуйтесь на лазерне лікування судинних “зірочок” і варикозних вен в неспеціалізованих установах (косметичних кабінетах, маніпуляцій них кабінетах). Лазерна коагуляція хоч і вважається малоінвазивною операцією, але потребує досить серйозного підходу. Таке лікування варикозу може проводити лише лікар флеболог (судинний хірург) в умовах операційної та після повної діагностики, що включає в себе обов’язкове проведення УЗ-діагностики вен.

Ендовенозна лазерна коагуляція варикозних вен

Через маленькі проколи на гомілці, або стегні у просвіт ураженої (розширеної) варикозом вени вводиться лазерний провідник. Лікар-флеболог слідкує за просуванням світловоду в режимі реального часу за допомогою УЗД апарату. Потім включається лазерне випромінювання, яке діє саме в місці ураження, що приводить до надійного “склеювання” вени. Чутливість шкіри після процедури не втрачається.

Іноді ендовенозна коагуляція поєднується з естетичною мініфлебектомією (видаленням дрібних венозних гілок із мікропроколів шкіри) та склеротерапією. Після первинного огляду та УЗД обстеження вен лікар-флеболог індивідуально підбирає найбільш ефективний і безпечний метод лікування для кожного пацієнта.

Лікуйте варикозну хворобу своїх ніг правильно в хірургічній клініці “Корона”! Нехай вони ніколи не болять і швидко бігають!