Наслідки лазерного лікування вен

НАСЛІДКИ ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ ВЕН

Будь-яка операція може мати ускладнення. Лазерне лікування вен не є винятком. Найчастіше це трапляється з двох причин:

  • індивідуальні особливості організму на хірургічне вторгнення (алергічна реакція, прихована патологія або підвищена реактивність);
  • недотримування або порушення рекомендацій (наприклад, коли пацієнт не приймає зовсім або не в достатній кількості медичні препарати або замінює їх на інші без консультації з лікарем, неправильно носить компресійну білизну, дає навантаження на ноги раніше закінчення реабілітаційного періоду, запізно звертається до лікаря у разі виникнення побічних ефектів).

НАСЛІДКИ ПІСЛЯ ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ ВЕН

Біль

Зазвичай біль майже не відчувається, тому пацієнти відмовляються приймати знеболююче. Але лікарі рекомендують цього не робити, тому що більшість анельгетиків мають ще й протизапальную дію. Спочатку больовий синдром може і не відчуватися, біль приходить на 5-6 добу, а приймати ліки краще завчасно.

Ущільнення

Ущільнень боятися не варто. Вони минуть самостійно протягом 5-6 тижнів після операції. Щоб полегшити свій стан, можна вдягти додатково компресійну білизну. Якщо ущільнення довго не проходять, краще пройти консультацію у лікаря.

Потемніння шкіри

Після застосування лазеру вена починає розсмоктуватися, тому шкіра біля неї може потемніти (зазвичай з`являється світло-коричнева смуга). Найчастіше трапляється це, якщо вена розташовується поверхнево. Триматися потемніння може протягом декількох місяців. Якогось спеціального лікування цей стан не потребує.

Почуття струни

Через 7-10 днів після лазерної маніпуляції під час розгинання ноги може виникнути почуття натягування струни або мотузки. Це не викликає болю, тільки – легкий дискомфорт. Але варто сказати, що саме це почуття сигналізує про правильно проведену операцію. Проходить дискомфорт через 4-5 тижнів.

Набряк

Набряк виникає через носіння неправильної компресійної білизни. Як тільки буде підібраний ваш варіант, набряки зникнуть.

Гематома

Зараз лікарі вже не вважають гематоми після лазерного лікування вен ускладненням. Це нормальний процес, який мине приблизно через 5 тижнів.

Запалення

Найпопулярніша причина виникнення запалення – неправильний вибір компресійної білизни. В більшості випадків достатньо замінити його, іноді пацієнтам доводиться приймати антибіотики.

Тромбоз глибоких вен

Виникає дуже рідко, головна причина – недотримування рекомендацій з профілактики.

Пошкодження нерва та оніміння

Також рідко зустрічається. У пацієнта викликає тільки дискомфорт. Може триматися до кількох місяців. В деяких випадків потребує додаткового лікування.