Що повинна знати кожна жінка про варикоз та геморой
  • 06.02.2019

Після пологів у багатьох жінок симптоми варикозної хвороби (варикозу) та геморою, які з’явилися під час вагітності та посилились у результаті пологів, не зникають, і створюють як косметичні, так і медичні проблеми.

Варикоз виявляється такими симптомами як випинання вен, набряк ніг, важкість у нижніх кінцівках під кінець робочого дня, свербіж і відчуття печіння по ходу вен, судоми ніг.

Геморой супроводжується болем та свербежем у ділянці анального отвору.

Що кожна жінка має знати про варикоз та геморой?

  1. ці захворювання не можна вилікувати самостійно і з часом їхні прояви тільки посилюються; 
  2. при симптоматичному підході лікування спрямоване тільки на симптоми, а не на причину хвороби;
  3. як варикоз, так і геморой, попри інші причини, мають спадкову схильність, що передається від матері до доньки. 

Ускладнення при несвоєчасному лікуванні варикозу та геморою:

  • Несвоєчасне лікування варикозу може призвести до запалення вен (тромбофлебіту або виразкування шкіри, що підвищує ризик приєднання ще додаткової інфекції); 
  • Нехтування симптомами геморою може спровокувати кровотечу з ануса, тромбоз гемороїдальних синусів, інфікування навколишніх тканин (парапроктит), що потребує складного операційного втручання.

Саме тому, при виявленні в себе проявів геморою чи варикозу, потрібно обов'язково проконсультуватись у лікарів проктолога та судинного хірурга, щоби вирішити питання про наступні кроки і не "запускати" хворобу. Особливо це стосується молодих жінок-породілль, у яких попереду довге і щасливе життя та виховання діток. І бажано, щоб воно було без зайвих проблем.

Також потрібно брати до уваги, що наступні вагітність та пологи можуть додатково погіршити вже існуючу ситуацію з гемороєм та варикозом. Саме тому при плануванні наступної вагітності треба відвідати лікарів – вказаних спеціалістів, та вирішити, що робити, якщо симптоми геморою та варикозу мають місце.

Сучасний медичний центр у Львові - Хірургічна клініка "Корона" спеціалізується на діагностиці та лікуванні геморою і варикозу. В нас можна пройти УЗД судин нижніх кінцівок на сучасному обладнанні.

Переваги лікування у нашій клініці:

  • лікування від "А" до "Я" – займає лише одну добу! 
  • повернення до роботи на уже наступний день після належного оперативного лікування.

На консультації до проктолога та судинного хірурга записуйтесь за телефонами: +38 (032) 275 02 84 +38 (066) 708 09 33 +38 (068) 776 65 54.

Також в нашій клініці можна пройти обстежання: 

Поширити: