Діагностика та лікування тромбофлебіту

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ТРОМБОФЛЕБІТУ

Тромбофлебіт – це захворювання стінок підшкірних вен, коли у просвіті судин утворюється тромб. Патологія здебільш стосується вен нижніх кінцівок. Верхні кінцівки, грудна клітка та шия – локалізації, які трапляються не так часто. Щоб призначити правильне лікування, лікарі насамперед з’ясовують, що викликало захворювання, та аналізують загальний стан здоров’я пацієнта.

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ТРОМБОФЛЕБІТ?

Нерідко хвороба дається взнаки раптово, але буває поступове наростання симптомів. Серед основних ознак:

  • по ходу вени шкіра стає щільною та червоною;
  • підіймається температура тіла;
  • спостерігається місцевий набряк;
  • непокоїть виражена болючість.

ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ ТРОМБОФЛЕБІТУ

Тромбофлебіт часто розвивається як наслідок варикозної хвороби через венозний застій. Швидкість крові по венах уповільнюється, а слабка стінка більшою мірою схильна до патологічних змін. Однак захворювання може бути спричинене іншими факторами:

  • місцевими та загальними запальними процесами;
  • підвищеним згортанням крові;
  • травмою стінки судини;
  • тривалим постільним режимом;
  • інфекційними захворюваннями.

Також тромбофлебіт здатний проявити себе після довгої подорожі в автомобілі чи літаку, якщо людина довго сидить нерухомо. Венозна стінка нерідко запалюється під час вагітності, після пологів та гінекологічних операцій. Запалення виникає після інсульту при паралічі кінцівок, внаслідок зневоднення та ожиріння.

Ігнорувати тромбофлебіт та займатися самолікуванням категорично заборонено. Хвороба небезпечна для життя через ускладнення – відривом тромбу з наступною міграцією його фрагментів в легеневі судини. Всі перераховані вище ознаки повинні занепокоїти та стати приводом для термінового звернення до лікаря.

ДІАГНОСТИКА ХВОРОБИ

Насамперед лікар-флеболог проведе огляд, а для підтвердження чи виключення доведеться додатково зробити аналіз крові (загальний, на згортання, Д-димер) та УЗД (дуплексне ангіосканування, доплерографію). Зазвичай цього буває достатньо, але в деяких випадках можуть бути призначені КТ або МРТ у спеціальному судинному режимі. Рентген-дослідження вже практично не проводять, оскільки є більш безпечні та інформативні методи.

 

ВАРІАНТИ ЛІКУВАННЯ ТРОМБОФЛЕБІТУ

Консервативні

Тромбофлебіт поверхневих вен зазвичай лікують в амбулаторних умовах. Застосовуються препарати:

  • протизапальні;
  • розріджуючі кров;
  • флеботоніки;
  • знеболювальні.

Полегшення настає після місцевих засобів з використанням компресів та мазей. Обов’язковим є носіння компресійних виробів (еластичних бинтів, медичного трикотажу). Ступінь компресії, довжину бинтів, розмір колгот та панчіх підбирає лікар.

Хірургічні

Про прогресування захворювання свідчить збільшення межі тромбу, внаслідок чого зростає ризик тромбоемболії легень та попадання частини згустку у глибокі вени. У таких випадках проводиться оперативне втручання в умовах стаціонару.

Запалена поверхнева вена перев’язується у місці її з’єднання із системою глибоких вен. Видаленню обов’язково підлягають як тромбовані, і не тромбовані варикозні вени.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

Усім, хто схильний до тромбофлебіту або недавно пройшов лікування, необхідно пам’ятати про значення профілактики, щоб уникнути рецидиву. Має значення дотримання спеціальної дієти, виключення підняття тяжкості та статичних навантажень, правильне положення ніг під час відпочинку та сну, носіння компресійного трикотажу та зручного взуття.

ЛІКУВАННЯ ТРОМБОФЛЕБІТУ У ЛЬВОВІ

Якщо Вам потрібна допомога в лікуванні тромбофлебіту у Львові, тоді  звертайтесь у приватний медичний центр “Корона”. Наші фахівці нададуть професійну консультацію та допоможуть з лікуванням.