АРТЕРІАЛЬНА ХІРУРГІЯ

Атеросклероз — хронічне захворювання, що вражає переважно великі артеріальні судини; здебільшого спостерігається у людей похилого віку.
Характеризується ущільненням артеріальної стінки внаслідок розростання сполучної тканини через відкладення жовтої жирової речовини на внутрішній поверхні стінок артерій, утворенням «атеросклеротичних бляшок». Потік крові зменшується, збільшується кров’яний тиск, що може призвести до інфаркту міокарда, інсульту та деяких інших захворювань у середньому та літньому віці.

Шунтування судин нижніх кінцівок

Шунтування судин – це хірургічна операція, під час якої до звуженої артерії вище і нижче місця звуження підшивають шунт (штучну трубку, через яку проходить кров, або власну вену пацієнта, яку можна без шкоди для організму витягнути з ноги і використати для створення обхідного шляху для циркуляції крові).

Стегново-підколінне шунтування – хірургічна операція, спрямована на відновлення кровотоку на рівні стегна шляхом створення обхідного шляху зі штучної судини або з використанням власної підшкірної вени.

Показання для проведення шунтування

Стегново-підколінне шунтування призначають при закупорці стегнової артерії та порушенні кровообігу в нижніх кінцівках, що виникає у зв’язку з цим.

Причиною закупорки або звуження просвіту артерії, як правило, є атеросклероз. Це захворювання зі складним патогенезом, за якого, внаслідок впливу генетичних, аутоімунних, інфекційних факторів, а також порушення обміну ліпідів, на внутрішній поверхні артеріальних судин утворюються нашарування, що призводять до порушення потоку крові у ньому.

За відсутності кваліфікованого медикаментозного та хірургічного лікування зростає ризик розвитку гангрени та ампутації кінцівок.

Техніки операції

Існують дві основні методики стегново-підколінного шунтування, за допомогою яких відновлюють кровообіг нижче рівня колінного суглоба. Стегнова артерія, що бере початок у верхній третині стегна, опускається вниз до підколінної області та ділиться на три відгалуження, тобто, три гомілкові артерії.

  • Методика стегново-підколінне автовенозне шунтування – оперативна техніка, що передбачає створення обхідного шляху закупореної артерії за допомогою іншої кровоносної судини, що зветься венозним трансплантатом (з цією метою використовують ділянку великої підшкірної вени). Один кінець трансплантата пришивають над місцем закупорки артерії, другий– під блокадою. Кровотік направляють за трансплантатом, оминаючи закупорену ділянку.
  • Методика стегново-підколінне алошунтування – відрізняється тим, що в ролі шунта використовують штучну судину, виготовлену з різних медичних матеріалів, що в подальшому покривається клітинами судинної стінки.

Записатися на консультацію та огляд Ви можете за телефонами:  (050)282-98-68(068)776-65-54.

ЦІНА шунтування судин

процедура
ціна, грн
Консультація судинного хірурга і УЗД обстеження вен 2 н/к
800
Стегново-підколінне автовенозне шунтування від
45000